27-09-2021

Parashikimi i motit për fundjavë dhe fillimin e javës së ardhshme

14.08 – Kryesisht me diell dhe nxehtë.

15.08 – Më nxehtë e kryesisht me diell.

16.08 – Kryesisht me diell dhe shumë nxehtë. Rreth viseve malore orëve të pasdites mundësi për riga shiu.

17.08 – Kryesisht me diell dhe shumë nxehtë.

18.08 – Orëve të mëngjesit me vransira e mundësi për shi e bubullima.

Ditën më freskët, e pjesërisht vranët. Temperaturat minimale luhaten nga 16C deri 18C, e maksimalet shënojnë rritje deri në 35C në fillim të javës së ardhshme, e të mërkurën pritet të zbresin edhe deri në 27C.

Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga krahu verior 5-10m/s, ditën e enjte me hove deri në 12m/s.Shtypja atmosferike me tendencë të rritjes dhe mbetet mbi vlera normale.

Asnjë koment

Comments are closed.