09-08-2022

Parashikimi i motit për sot dhe disa ditë të ardhshme

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot paksa i freskët, me intervale kohore me diell dhe vranësira të herëpashershme.

Temperaturat maksimale pritet të luhaten nga 23 deri në 25 gradë Celsius.

Në Shqipëri dhe tërë rajonin tonë nesër pritet të mbajë mot me intervale të gjata kohore me diell dhe vranësira lokale. Më shumë diell dhe nxehtësi në bregdet.

Mot pothuajse i ngjashëm pritet edhe ditëve të ardhshme, ndërsa nga e enjta priten rritje të ndjeshme të temperaturave.

Asnjë koment

Comments are closed.