19-07-2024

Parashikimi i motit për sot ( e diel )

Për sot parashikohet mot me diell dhe vranësira, ku rreth mesditës pritet vranësirat të marrin karakter zhvillimi, duke sjellur rrebeshe të izoluara shiu në zona të caktuara, të shoqëruara me shkarkesa elektrike. Reshjet parashihen edhe gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila në momente të caktuara pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 10-40 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 13 deri në 15°C, ndërsa ato maksimale prej 25- 29°C, njofton MeteoKosova percjell Gazeta e Prizrenit.

Asnjë koment

Comments are closed.