22-05-2024

Parashikimi i motit për sot ( e diel )

Për sot parashikohet mot me diell dhe vranësira të pakta në pjesën e parë të ditës, ndërsa gjatë pasditës pritet shtim i vranësirave.

Era do të fryjë nga veriu, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 20-53 km/h!

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 5 deri në 9°C, ndërsa ato maksimale prej 25 27 °C, njofton Meteo Kosova, percjell Gazeta e Prizrenit.

Asnjë koment

Comments are closed.