24-05-2024

Parashikimi i motit për sot ( e enjte )

Për të enjten parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe kohë pas kohe me reshje lokale shiu, duke filluar gjatë orëve të para të 24-orëshit dhe në orët e mëngjesit. Më pas, pasditjaa do të vijojë me diell dhe vranësira të pakta.

Në orët e mbrëmjes pritet sërish shtim i vranësira, ku mund të ketë ndonjë reshje të izoluar në perëndim të vendit.

Temperaturat do të pësojnë ulje, me minimale që do të lëvizin prej 9 deri në 11°C, ndërsa ato maksimale prej 17 – 19 °C. /MeteoKosova/

Asnjë koment

Comments are closed.