04-10-2023

Parashikimi i motit për sot ( e martë )

Për sot parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku fillimisht gjatë orëve të mëngjesit pritet të ketë reshje të pakta lokale shiu, ndërsa gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes pritet vranësirat të marrin karakter zhvillimi dhe të sjellin rrebeshe lokale shiu, të shoqëruara me ndonjë shkarkesë elektrike.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila në momente të caktuara pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-40 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 13 deri në 17°C, ndërsa ato maksimale prej 28 – 31 °C.

Asnjë koment

Comments are closed.