24-05-2024

Parashikimi i motit për sot ( ë mërkurë )

Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku mund të ketë ndonjë reshje afatshkurtër shiu në orët e mëngjesit, kryesisht në Rrafshin e Kosovës. Vonë pasdite pritet dendësim i vranësirave, të cilat mund të sjellin ndonjë rigë shiu.

Temperaturat do të pësojnë ulje, me minimale që do të lëvizin prej 8 deri në 10°C, ndërsa ato maksimale prej 16 – 20 °C. /MK

Asnjë koment

Comments are closed.