20-05-2024

Parashikimi i motit për sot ( e premte )

Për sot parashikohet mot me diell dhe vranësira gjatë ditës, ndërsa në orët e mëngjesit mund të ketë lokalisht mjegull në zonat e ulëta dhe lugina.

Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i jugut, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, sidomos në Rrafshin e Dukagjinit, me shpejtësi prej 15-60 km/h!

Temperaturat do të shënojnë ngritje të theksueshme, me minimale që do të lëvizin prej 9 deri në 15°C, ndërsa ato maksimale prej 24- 28 °C. /MK

Asnjë koment

Comments are closed.