30-05-2024

Parashikimi i motit për sot ( e premte )

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se gjatë ditës së premte do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, raporton Gazeta e Prizrenit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet – 1 deri 8 gradë Celsius:

E premte– Mot i vranët dhe me intervale me diell. Në mëngjes parashihet që në shum territore të ketë mjegull.Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 der 1gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius.
Gjatë kësaj periudhe të parashikimit do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes, veriperëndimit dhe jugperëndimit e lehtë dhe lokalisht e fortë.
Mund të jetë një imazh i harta dhe teksti

Asnjë koment

Comments are closed.