10-06-2023

Parashikimi i motit për sot (e premte)

Për sot ( e premte) parashikohet mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe në intervale të ndryshme kohore të ketë rrebeshe lokale shiu, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh dhe breshër. Disa nga rrufetë pritet të jenë të fuqishme!

Temperaturat minimale do të luhaten prej 12 deri në 14°C, ndërsa ato maksimale prej 20-24°C.

Era do të fryjë nga kuadrati i verilindjes, e cila në momente të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 20-70 km/h! /MK

Asnjë koment

Comments are closed.