28-03-2023

Parashikimi i motit për të mërkurën

Për sot ( e mërkurë) parashikohet mot me vranësira dhe intervale të shkurta me diell, ku kryesisht përreth zonave malore priten reshje të izoluara bore. Vonë pasdite, sidomos në mbrëmje priten kthjellime në shkallë vendi. Acar i madh.

Temperaturat minimale do të luhaten prej -10 deri në -6°C, ndërsa ato maksimale prej -3 deri 1°C.

Era do të fryjë nga kuadrati i verilindjes, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-40 km/h! MK

Asnjë koment

Comments are closed.