16-07-2024

Parashikimi i motit për të shtunën ( 29.06)

Për të shtunën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe i nxehtë. Në zonën veriperëndimore nuk përjashtohet mundësia për ndonjë reshje të izoluar.

Era do fryjë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi prej 13-37 km/h.

Temperaturat do të shënojnë ngritje, me minimale që do të lëvizin prej 15 deri në 17°C, ndërsa ato maksimale prej 28 deri në 31°C. /MK

Asnjë koment

Comments are closed.