19-07-2024

Parashikimi i motit për të shtunën

Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet lokalisht të ketë reshje kryesisht të shiut, të cilat në momente të caktuara do të jenë në formë të rrebesheve. Në orët e mëngjesit mundësi për borë ose shqotë.

Reshjet do të jenë kryesisht të përqëndruara në Rrafshin e Kosovës.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila lokalisht në momente të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 20-70 km/h!

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -1 deri në 2°C, ndërsa ato maksimale prej 5 – 14 °C.  /MK

Asnjë koment

Comments are closed.