01-10-2022

Përballja Biden-Erdogan në kohë krizash

Presidenti Joe Biden dhe homologu i tij turk Rexhep Tayyip Erdogan prej kohësh e njohin njëri-tjetrin, por takimi i së hënës do të jetë i pari si liderë shtetesh. Përballja e tyre vjen në një periudhë të tensionuar të marrëdhënieve mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Turqisë. /Associated Press

Asnjë koment

Comments are closed.