10-05-2021

Përkeqësohet moti në dy ditët e ardhshme

Mot me shi e me borë do të mbizotrojë në dy ditët e ardhshme në Kosovë.
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbretëroj në dy ditët e ardhshme.

Të mërkurën do të mbajë mot i vranët me reshje shiu dhe bore.
Ndërsa të enjten mot kryesisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-10 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë derimesatare kryesisht nga veriperëndimi 1-6 m/s

Asnjë koment

Comments are closed.