27-09-2021

Përurohet shtatorja e Fadil Vokrrit

Një shënim i veçantë i ditëlindjes për Fadil Vokrrin këtë vit. Shtatorja e ish-futbollistit të njohur është përurar sot në Prishtinë..

Zbulimin e shtatores e bëri kryeministri Albin Kurti, kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, kryetari i FFK-së Agim Ademi dhe familja Vokrri. Shtatorja e Vokrrit është vendosur afër stadiumit të Prishtinës që edhe e mban emrin e tij.

Prezent në përurimin e shtatores ishin shumë figura të njohura politike.

Vokrri dha kontribut të çmueshëm për futbollin kosovar gjatë tërë jetës së tij.

Asnjë koment

Comments are closed.