21-05-2024

Petrovci i quan “katunarë” mërgimtarët që nuk ua mësojnë gjuhën shqipe fëmijëve të tyre

Aktori dhe Regjisori, Enver Petrovci ka qenë i ftuar në emisionin e pasdites në T7, “#Canapé”.

Gjatë kësaj interviste ai ka folur për jetën private dhe asaj profesionale.

Ndër të tjera, aktori ka bërë një deklaratë të fortë për mërgimtaret që nuk u mësojnë gjuhen shqipe fëmijëve të tyre.

“Ata janë katunarë, provincial”, tha Petrovci.

Se çfarë ka thënë më shumë për mërgimtaret e mësoni duke klikuar në linkun e mëposhtëm. /GazetaExpress/.

 

Asnjë koment

Comments are closed.