22-07-2024

Policia e Kosovës arreston një rus, tregohet arsyeja!

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një rus në fshatin Grizhan të Zveçanit, pasi i njëjti pasi që gjatë legjitimimit të dokumenteve dhe verifikimit në sistem hyrje-dalje kufitare, i dyshuari nuk figuron se ka hyrë në RKS në mënyrë të rregullt.

Sipas raportit 24 orësh të policisë, me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari  është dërguar në mbajtje.

Ai është arrestuar në mëngjesin e së premtes.

Asnjë koment

Comments are closed.