23-09-2023

Policia e ndjek me helikopter, arrestohet shoferi i Porsche-s që po “fluturonte”

Një shofer i “çmendur” i një Porsche ka përfunduar në pranga për shkak të shpejtësisë që ngiste makinën e tij.

Ka qenë policia spanjolle që ka publikuar një video gjatë ndjekjes me helikopter në zonën El Espinar pranë Madridit.

Sipas tweet-it të autoriteteve policore, drejtuesi i automjetit Porsche 911 është regjistruar duke ecur me shpejtësi 285 km/h, në një pikë të rrugës ku shpejtësia e kufizuar ishte 120 km/h.

Sipas raportimeve, rruga në të cilën shoferi irlandez i 911 u kap duke ecur me këtë shpejtësi është një nga vendet më të rrezikshme në të gjithë Spanjën, me 28 aksidente këtë vit, 2 të vdekur dhe 11 të plagosur rëndë.

/GazetaSinjali/

Asnjë koment

Comments are closed.