Policia gjenë një mini- bunker në argjendarinë “Baraku”, pas rastit te grabitjes në Suharekë

Policia e Kosovës ka vazhduar aksionin e nisur para disa ditëve në disa lokacione të Kosovës, e që ka të bëjë me grabitjen në Suhareke.

Si redhojë e kësaj, mbrëmjen e se dielës policia është stacionuar në qendër të Prishtinës saktësisht tek argjendaria “Baraku”.

Aty po dyshohet për një mini- bunker (Strehim i posaçëm, zakonisht i futur përgjysmë në tokë, me mure të trasha betoni e me frëngji) në të cilën ekipet e hetuesisë po dyshojnë se ka të fshehur ari, raporton Indeksonline.

LEXO edhe:

Video-incizimi për ish-prokurorin, Metush Biraj për “dyshime se mori ryshfet”, reagon ministrja Haxhiu

Nga ngjarja e grabitjeve në Suharekë, një person është vrarë, dy policë janë plagosur një është lënduar dhe shtatë të dyshuar janë arrestuar.

Më poshtë mund të ndiqni video të këtij aksioni: