Policia konfiskon 24 thika në Merdarë

Policia e Kosovës njofton se sot në pikën kufitare në Merdare gjatë kontrollit të një autobusi  ka gjetur dhe sekuestruar 24 armë të ftohta (thika).  

Bëhet e ditur se në konsultim dhe autorizim të Prokurorit kompetent është iniciuar rasti ”armëmbajtje pa leje”, thikat janë sekuestruar dhe me vendim të Prokurorit i dyshuari lirohet në procedure të rregulltë.

Hetime tjera lidhur me rastin janë në proces./BpD