17-06-2024

Prishtinë: Del rezultati i analizave për gruan që dyshohej se ka coronavirus

Para disa orëve në QKUK është shtruar një grua me dyshimet se është e prekur nga coronavirusi.

Ndërkaq në këto momente burimet e GazetaBlic brenda QKUK-së, thonë se gruaja në fjalë, që i takon shtetësisë britaneze, nuk është e prekur nga ky virus pasiqë rezultati i analizave ka dalur negativ.

Zyrtarët e QKUK-së dhe Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, pritet të dalin me njoftim zyrtar.

Asnjë koment

Comments are closed.