23-09-2020

Prizren: 9 aktakuza kundër 10 personave

Në njoftimin e Prokurorisë së Kosovës thuhet se në nivel vendi janë ngritur 48 aktakuza kundër 54 personave dhe 15 të ndaluar gjatë 24 orëve të fundit.

Ndërkaq Prokuroria Themelore në Prizren,  ka ndaluar pesë persona të dyshuar në kohëzgjatje prej 48 orëve dhe ka ngritur nëntë aktakuza, kundër 10 personave, për vepra të ndryshme penale./GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.