13-05-2021

Prizren: Aksioni i inspektimit nga Policia dhe ministri Zemaj mbrëmë edhe në Shadërvan

Numri i rasteve me Covid-19 është në rritje e sipër por është intensifikuar edhe monitorimi i gjendjes nga afër i ministrit të Shëndetësisë Armend Zemajt, Policisë së Kosovës dhe Inspektoriatit.

Mbrëmjen që shkoi ata kanë dalë për të parë nese po respektohen masat kundër koronavirusit, shkruan Indeksonline.

Lexo edhe:

Në disa fotogafi të siguruara nga Indeksonline shihet se Zemaj, Policia dhe Inspektoriati kanë dalë për aksion në Prizren.

Kujtojmë se dy masat kryesore të Ligjit për parandalimin dhe luftimin e Covid19 janë bartja e maskës dhe mbajtja e distancës 2 metra.

E siç duket kjo e fundit nuk u respektua aspak në lokalet e Prizrenit./IndeksOnline/

 

Asnjë koment

Comments are closed.