22-07-2024

Prizren: Ashensori bie në podrum, lëndohen katër persona

Dy meshkuj dhe dy femra kanë pësuar lëndime të lehta pasi ashensori në të cilin ishin ka lëvizur nga kati 1 për në podrum.

Ngjarja ka ndodhur në Prizren, të hënën në ora 20:26.Prizren 24.10.2022 – 20:26.

Viktimat (dy meshkuj dhe dy femra) kosovar-e kanë njoftuar se derisa ishin duke lëvizur me ashensor për në banesat e tyre papritmas ashensori ka lëvizur nga kati 1 deri në podrumin e banesës me ç’rast viktimat kanë pësuar lëndime të lehta trupore.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori me vendim të së cilit është hapur rasti.

Asnjë koment

Comments are closed.