13-08-2022

Prizren: Drogë, armë e para/ Krejt çka u gjeti Policia dy të dyshuarve në aksionin e mbrëmshëm

Mbrëmë u raportua për një operacion të policisë së Hetimeve Rajonale në Prizren me çrastë është arrestuar i dyshuari Arianit Shala dhe janë kryer bastisje në dy shtëpi.

Policia e Kosovës e ka konfirmuar për Sinjalin se Arianit Shala tashmë është ndaluar, ndërsa ka njoftuar se në shtëpinë e tij i është gjetur 1 fishek i pistoletës dhe substancë narkotike që dyshohet të jetë kokainë.

Policia po ashtu ka kryer bastisje në shtëpinë, objektet përcjellëse dhe automjetin e Arianit Shalës ku ka gjetur dhe sekuestruar:

1 qese e vogël plastike brenda së cilës dyshohet që ka substancë narkotike lloji kokainë, pas matjes rezulton me peshë 0.2 gramë

Sasi e vogël e shpërndarë në dysheme (beton) që dyshohet të jetë substancë narkotike lloji kokainë, pas matjes rezulton me peshë 1.9 gramë

Dy (2) qese të vogla plastike ku dyshohet që ka substancë narkotike lloji kokainë, si dhe një sasi e vogël e derdhur prej dy qeseve 3J mbi kuzhinë, pas matjes rezulton me peshë 1.4 gramë

Qese plastike të dedikuara për mbështjellje të lëndës narkotike lloji kokainë

Një(1) qese e vogël plastike dhe copëza gurë qe dyshohen të jenë lendë narkotike lloji kokainë, pas matjes rezulton me peshë 4.8 gramë

Qese plastike që dyshohet se kanë qenë të mbështjella lënda narkotike e llojit kokainë

Një (1) peshore e vogël digjitale

Para të gatshme 2×5 euro; 1×10 euro; një fishek i pistoletës

11 qese te vogla plastike që dyshohet se përmbajnë substancë të dyshuar narkotike lloji kokainë, pas matjes rezulton me peshë 2.2 gramë

Një(1) qese e vogël plastike brenda se cilës dyshohet qe ka substance narkotike lloji kokainë, pas matjes rezulton me peshë 0.3 gram

Një telefon mobil IPhone 8 plus ngjyrë e zezë

Tutje bëhet e ditur se me vendim të prokurorit, Arianit Shala është dërguar në mbajtje.

Policia e Kosovës e ka konfirmuar për Sinjalin se dy të dyshuarit tashmë janë ndaluar.

Nga Policia kanë njoftuar se mbrëmë është lëshuar urdhëresë për bastisje edhe në shtëpinë e të dyshuarit, Gjon Shalës, ku janë gjetur:

1 pushkë gjuetie dy tyteshe

20 fishekë të pushkës së gjuetisë,

69 fishekë të pistoletës, kalibri i panjohur

Një shufër metalike

Gazeta Sinjali mbrëmë raportoi ekskluzivisht për këtë aksion të Hetimeve Rajonale në Prizren.

Asnjë koment

Comments are closed.