24-06-2021

Prizren: Mesazhet e Bajramit me urime për harmoni dhe solidaritet si dhe tejkalimin e pandemisë!

Zyrtarët komunal dhe subjektet politike të Prizrenit, kanë uruar qytetarët e besimtarët islam për festën e Fitër Bajramit, transmeton “GazetaePrizrenit.net”.

Në urimin e kryetarit të Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, përmes një video xhirimi urohet për shëndet dhe mbarësi në familje!

Po ashtu kryetari ka përkujtuar gjendjen shkaku i Pandemisë,  duke uruar që ky të jetë Bajrami i fundit, që kremtohet nën hijen e pandemisë.

Prizrenasve të besimit islam, Bajramin ua urojnë edhe subjektet tjera politike në Prizren.

Në urimi e shefit të opozitës,  Shaqir Totajt (PDK),  besimtarëve u dëshirohet  mirëqenie, solidaritet dhe begati në familje.

Me këtë rast uron edhe redaksia e portalit “GazetaePrizrenit.net”!

ME FAT!

Asnjë koment

Comments are closed.