Prizren: Ndalohet një veturë nga Antidroga – shoferit të mitur i konfiskohen plot armë

Polica njoftoi se sot, me datë 15.01.2024, rreth orës 14:25 hetuesit policor të Njësisë kundër Narkotikëve në rrugën “Skender Latifi” në Prizren kanë ndaluar një automjet të cilin e ngiste një i dyshuar i mitur,raporton Gazeta e Prizrenit.

Te 17 vjeçari, në brez është gjet një thike luftarake dhe në sirtarin e automjetit është gjet një pistolet TT me 8 fishek.

Me rastin janē marr zyrtarët përgjegjës, armët janë sekuestruar.
Kundër të dyshuarit është filluar rasti penal për veprën penale “mbajtje, posedim apo kontroll i paautrizuar i armës”, ndërsa I dyshuari pas intervistimit, me urdhër të prokurorit është liruar me procedur të rregullt./Gazeta e Prizrenit

Lexo edhe:

Dyjavëshi tragjik, tri vetëvrasje që tronditën Prizrenin