Prizreni arrin fitore të rëndësishme

Proton Cable Prizreni shënoi, sonte në “Sezai Surroi” të Prizrenit fitore të rëndësishme ndaj Istogut me rezultat 87:79 (19:14, 30:15, 20:27, 18:23), në javën e 21-të të Prince Caffe Superligës.

Prizrenasit  kanë synim drejt Play-Off. Më të dalluarit në fitoren e Prizrenit ishin: A.Hajdari me 20 pikë,T.Cockfield me 18 pikë si dhe I.Kelly me 17

PC Prizreni ka 6 fitore e 15 humbje, kurse Istogu 1 fitore e 20 humbje. /Gazeta e Prizrenit