19-05-2024

Publikohet momenti kur avionet izraelitë godasin blloqet e kullave të Gazës (VIDEO)

Si pjesë e sulmeve hakmarrëse të Izraelit, avionët e tij luftarakë kanë goditur disa ndërtesa në qendër të qytetit të Gazës, duke përfshirë një ndërtesë 11-katëshe të quajtur Palestine Tower.

Palestine Power strehon stacionet radiofonike të Hamasit në çati dhe gjithashtu krenohet me një kinema, shkruan BBC.

Videoja më poshtë e shpërndarë nga BBC tregon momentin kur goditet ndërtesa, e cila shembet menjëherë pas.

Asnjë koment

Comments are closed.