19-09-2021

Rritet fluksi i kalimeve në Morinë, shtohet personeli dhe sportelet

Rreth 2500 shtetas kosovarë kanë hyrë në Shqipëri për të festuar dhe për vizita për Fitër Bajramin.

Sipas televizonit Top-channel, që i referohet  të dhënave nga Morina, pritja për të kaluar doganën sipas qytetarëve shkon në 10-20 minuta, ndërkohë që po punohet me pesë sportele dhe personel të shtuar.

Ndërkaq, të shtunën gjatë paradites përkundër shumë veturave që kanë kaluar, në pikëkalimin e Morinit nuk ka pasur pritje të gjata./gazetaeprizrenit.net/

Asnjë koment

Comments are closed.