05-07-2020

Serbia në moment kritik: Vdes 1 mjek nga koronavirus, 300 të infektuar

Një mjeke nga Nishi ka vdekur si pasojë e infektimit me koronavirus, ndërkohë për shtatë të tjerë raportohet se janë të infektuar.

Mediat serbe bëjnë të ditur se mjekja Biljana Natiq – Ljumoviq, ka vdekur në orët e vona të së martës.

Po ashtu, gazeta “Veçernje Novosti” bën të ditur se tre punëtorë mjekësor janë të infektuar në këtë spital.

Deri më tash, në Serbi raportohet për 303 të infektuar dhe për tre të vdekur.

Asnjë koment

Comments are closed.