30-05-2024

Shijojeni këtë superdepërtim dhe superasistim të Celinës

Bersant Celina ka bërë një superasistim sonte në ndeshjen e Sëanseas kundër Wigan Athletic në Championshipin anglez.
Celina ka pasur një paraqitje tepër të mirë sonte kundër skuadrës se parafundit në në Championshipin anglez, Wigan Athletic.

Wigan kaluan të parët në epërsi në këtë ndeshje në minutën e 16-të, por Swansea barazoi në minutën e 19-të.

Asistimi përfekt i Celinës vije në minutën e 67-të.

Ai bëri një superdepërtim në anën e majtë e ku pasoi për Andrew Ayew e ku ky i fundit shënoi me thembër në portën kundërshtare.

Pas xhiros se 28-të Swansea është në vendin e pestë me 45 pikë, kurse Wigan është në vendin e 23—të me vetëm 23 pikë. /GazetaExpress/

Asnjë koment

Comments are closed.