28-09-2021

Shikoni momentin kur raketa kineze bie në Maldive

Dalin pamjet që tregojnë momentin kur raketa kineze Long March 5B bie në mënyrë të pakontrolluar në perëndim të ishujve Maldive.

Siç duket nga videot e publikuara nga mediat e huaja, mbetjet e raketës bien në ujë.

Prej ditësh, rënia e saj kishte krijuar ankth dhe shqetësim në shumë vende të botës, përfshirë Shqipërinë, që ishte në hartën e rrezikut.

Fatmirësisht, me hyrjen në atmosferë shumica e mbetjeve të raketës u dogjën dhe rënia e tyre në Oqeanin Indian nuk solli asnje problem.

Asnjë koment

Comments are closed.