20-06-2024

Skandal: UEFA manipuloi formacionin e vitit për CR7-ën

Sipas “Sportsmail” UEFA ka bërë një manipulim serioz duke ndryshuar formacionin e vitit 2019-të vetëm e vetëm për të përfshirë në 11-shen e lojtarëve më të mirë Cristiano Ronaldo.

UEFA këtë vit zgjodhi një skemë të çuditshme 4-2-4, e cila përdoret rrallë ose nuk përdoret fare në futbollin e sotëm, për vetë faktin se nëpërmjet votave të tifozëve Cristiano Ronaldo ishte i 4-ti në listë përsa i përket sulmit me Messin, Mane dhe Lewandowskin që qëndronin përpara tij.

Për t’i bërë vend Ronaldos në formacionin e vitit, UEFA ka përjashtuar nga kjo listë mesfushorin e Chelsea-t, Ngolo Kante i cili është i sakrifikuari.

Nëse ky burim i Sports Mail, rezulton i vërtetë atëherë kemi të bëjmë me një skandal vërtet serioz. /Top Channel/

Asnjë koment

Comments are closed.