28-11-2021

Sondazhi për Prizrenin parasheh balotazh, rezultat i ngushtë në mes Totajt dhe Haskuskës

Në Rubikon të Klan Kosovës, profesori Tomor Qela, ka prezantuar të dhënat e sondazhit për zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

Sipas këtyre rezultateve të matjeve të opinionit publik në Prizren, del që kryetari aktual i Prizrenit, kandidati i LVV-së, Mytaher Haskuka, prinë me rreth 39%, derisa Shaqir Totaj (PDK): 35.4%

 

Rezultatet e sondazhit si më poshtë:

Mytaher Haskuka (LVV): 38.8%

 

Shaqir Totaj (PDK):35.4%

Anton Quni (LDK): 16.5%

Lulzim Kabashi (AAK): 2.1%

Mund të jetë një imazh i 1 person, në këmbë dhe teksti

Zafir Berisha (NISMA): 2.5%

Nuk e di: 3.5%

Tjetër: 0.9%

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti

 

 

 

Asnjë koment

Comments are closed.