13-07-2024

Sot edhe dy përballje tjera interesante, vëmendja te Zvicra

Sot zhvillohen dy ndeshjet e fundit çerekfinaliste të Kampionatit Evropian.

Vëmendja kryesore do të jetë në përballjen Angli-Zvicër,  qe luhet në stadiumin ”Merkur Spiel-Arena” në Düsseldorf, më fillim nga ora 21:00.

Ndërsa nga ora 21:00, Holanda do të përballet me Turqinë,  në ”Olympiastadion” në Berlin.

Mbrëmë, Spanja dhe Franca kaluan në gjysëmfinale, pasi eliminuan Gjermanin, respektivisht Portugalinë.

Asnjë koment

Comments are closed.