24-07-2021

Sot në rajonin e Prizrenit

Ngjarjet e paralajmëruara për sot:

Ora  10:00
Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka pret në takim ministrin e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi. (Zyra e kryetarit Haskuka, ora 10:00)

Ora 12:00
Në shtëpinë e kulturës “Xhemajli Berisha” organizohet program për nder të 1 Qershorit – Ditës së Fëmijëve.

Ora  13:00
Në fshatin Zym të Hasit të Prizrenit bëhet përurimi i shtëpisë së Katarina Josipit.

Ora  13:00
Drejtoria e Shërbimeve Publike dhe Drejtoria e Shëndetësisë në Prizren, në qendër të  qytetit do të organizojnë aktivitete vetëdijësuese me rastin e “Ditës Botërore Kundër Duhanit”.

Ora  15:00
Presidenti Hashim Thaçi zbulon pllakën përkujtimore për vëllezërit Bytyqi. (Afër Shkollës “Abdyl Frashëri”, Ortakoll).

Ora  19:00
Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në inaugurimin e shtëpisë së pleqve në fshatin Gjinoc, të Komunës së Suharekës. /GazetaePrizrenit.net/

Asnjë koment

Comments are closed.