23-07-2021

Sot priten reshjet e para të borës në Kosovë

Dita e dytë e kësaj jave parashikohet të jetë e freskët dhe me erë.

Sipas Prishtina Weather në mëngjes do të ketë reshje lokale shiu të cilat do të pushojnë deri në orët e pasdites.

Lexo Edhe:
Rrebeshe shiu priten përreth viseve malore ndërkohë që në zona të larta malore mbi 2000m priten edhe reshje bore

Temperaturat në vise të ulëta do të luhaten më mes 9C deri 15C, e në vise malore 7C deri 15C.

Era do të fryj mesatarisht e fuqishme dhe fuqishme nga jugperëndimi 8-17m/s, vende-vende me hove edhe mbi 20m/s. Indeksi UV: 3.

Asnjë koment

Comments are closed.