02-07-2020

Sot testohen 28 persona nga komuna e Suharekës

Kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, njofton se gjendja në këtë komunë paraqitet stabile përkundër faktit se kemi 5 raste me të infektuar.

Mirëpo, ai njofton se testit ndaj Covid-19, sot do të i nënshtrohen  28 persona nga Semetishti, Suhareka, Vraniqi dhe Dobërdolani.

Kryetari Muharremaj, apelon tek qytetarët që t’i përmbahen rekomandimeve pas masës së marrë nga ministria e Shëndetësisë që edhe kjo komunë të vendoset në karantinë nga dita e shtunë./tvprizreni.info/

Asnjë koment

Comments are closed.