20-05-2024

Spektakël golash në ndeshjen Liria-Dukagjini

Dueli mes Lirisë dhe Dukagjinit është mbyllur baras 2-2, sfidë kjo e zhvilluar në “Përparim Thaqi”.

Dueli mes Lirisë dhe Dukagjinit, ka dhuruar një sfidë dramatike sidomos në pjesën e dytë.

Blendi Morina (72’), kalojë skuadrën klinase në avantazh prej 0-1, derisa Liria me një gol të Prins Tjiueza (85’) dhe Andri Stafa (90+2), përmbysi avantazhin e Dukagjinit, megjithatë, skuadra e Armend Dallkut me anë të Granit Elezajt (90+8’), ia doli të sigurojë një pikë nga ky udhëtim aspak i lehtë.

Liria pas kësaj fitore, ka tetë pikë në vendin e parafundit në renditjen tabelore, kurse, Dukagjini ka 14 pikë  në pozitën e shtatë.

Asnjë koment

Comments are closed.