30-05-2024

Sulmet verbale dhe fizike ndaj trajnerit Ilir Daja, reagon Ballkani

Pas skenave që ndodhën mbrëmë në derbin me Prishtinën, KF Ballkani doli sot me një reagim, ku shprehen shqetësimin e tyre, për siç thonë, sulmet verbale dhe fizike ndaj trajnerit Ilir Daja.

Sipas tyre, trajneri shqiptar u sulmua nga vëllai i një zyrtari të klubit prishtinas, i cili hodhi shishe në drejtim të trajnerit.

Ballkani kërkon nga organet kompetente të Federatës së Futbollit të Kosovës që të ndërmarrë masa për këtë incident.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e Ballkanit në Facebook. /GE

Asnjë koment

Comments are closed.