16-04-2021

Tërmet në Kroaci

Në orën 10.58 një tërmet goditi përsëri Kroacinë qendrore, e cila u ndie edhe në Zagreb.

Tërmeti kishte një magnitudë 4.3 ballë në shkallën Rihter, shkruan Jutarnji.hr.

Banorët e Banja Lukës ndien një tërmet sot, pak para orës 11 të mëngjesit, epiqendra e të cilit është në Kroacinë qendrore.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në kryeqytetin kroat dhe qytetarët raportojnë se është ndjerë edhe në Bosnjë dhe Hercegovinë, por edhe në Slloveni.

Asnjë koment

Comments are closed.