28-03-2023

Tërmeti në Turqi: Një vajzë shpëtohet nga ndërtesa e shkatërruar në Hatay (VIDEO)

Ekipet e shpëtimit po bëjnë gara për të shpëtuar njerëzit e bllokuar nën rrënoja pasi mijëra ndërtesa u shembën nga tërmeti në Turqi dhe Siri.

Zjarrfikësit arritën ta shpëtonin një vajzë nga rrënojat e një ndërtese në provincën Hatay.

Tërmeti i së hënës që ndodhi në Turqi dhe Siri la mbi 5 mijë persona të vdekur.

Kujdes, pamjet në linkun e mëposhtëm janë të rënda:

https://www.bbc.com/news/av/world-europe-64556225

Asnjë koment

Comments are closed.