28-05-2020

Thaçi fton qytetarët dhe policinë: Mos e zbatoni këtë vendim antikushtetues të Qeverisë Kurti

Presidenti Thaçi ka thënë se vendimi i sotëm i Qeverisë është anti- kushtetues.

Ai ka theksuar se qytetarët nuk e kanë obligim që t’i zbatojnë këto vendime dhe ata askush nuk mund t’i dënoj.

Ai ka ftuar policinë dhe organet tjera të sigurisë që të mos e zbatojnë këtë vendim, sepse sipas tij, ata do të shkaktonin vepër penale, raporton Gazeta Blic.

I pari i vendit, në një konferencë të jashtëzakonshme për media, tha se nesër do t’i kërkoj Gjykatës Kushtetuese të pezulloj këtë vendim.

Lexo edhe:

Në Kosovë nesër pritet të kufizohet lëvizja e lirë e qytetarëve dhe automjeteve

Asnjë koment

Comments are closed.