17-06-2024

Thaçi i gatshëm ta çoj ushtrinë e Kosovës në Kroaci pas tërmetit

Ashtu sikur në Shqipëri, ushtria e Kosovës, mund të shkoj edhe në Kroaci.

Kjo për të ndihmuar edhe këtë vend pas tërmetit të tmerrshëm që e goditi, shkruan gazeta inFokus.

E këtë e ka thënë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në shenjë solidariteti e mbështetjeje për shtetin kroat.

“Mendimet tona jan me njerëzit e Krocaisë që u përballën me tërmetin e fuqishëm mëngjesin e sotmë. Kosova qëndron me miqtë tanë kroatë dhe Forcat e Sigurisë së Kosovës janë të gatshme të ofrojnë ndihmë emergjente. Qëndroni të fortë”, ka shkruar Thaçi në Twitter

Asnjë koment

Comments are closed.