18-01-2022

Tre shqiptarë arrestohen duke transportuar 1.5 ton drogë në Turqi, publikohen pamjet e tyre

Bëhet fjalë për rreth 1.5 ton drogë e llojit kannabis sattiva e ardhur nga Shqipëria dhe deri më tani mësohet se destinacioni fillestar ishte Turqia.

Mediat kanë konfirmuar se droga ka ardhur në rrugë detare edhe ishte fshehur në një zonë pyjore deri në mometin që do të niste transporti i saj fillestar. Deri më tani janë arrestuar 3 persona të dyshuar dhe janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale 3 pistoleta. Fotot e personave të arrestuar janë publikuar në media po ditën e sotme të cilët shihen të shtrirë në tokë nga policia dhe të arrestuar gjithashtu.

  

Asnjë koment

Comments are closed.