24-05-2024

Trump mesazh për Iranin: Ne jemi më të mëdhenjtë

Presidenti amerikan, Donald Trump, përmes një postimi në “Twitter”, ka dhënë një mesazh për shtetin iranian.

Tump u shpreh se Amerika ka shpenzuar 2 trilion dollarë në paisjet ushtarake dhe ka paisjet e saj më të mira në botë, transmeton IndeksOnline.

Postimi i Trump:

Shtetet e Bashkuara vetëm shpenzuan dy Trilion dollarë në pajisjet ushtarake. Ne jemi më të mëdhenjtë dhe deri tani më të mirët në botë! Nëse Irani sulmon një Bazë Amerikane, apo ndonjë Amerikan, ne do të dërgojmë disa nga pajisjet e bukura të reja për rrugën e tyre … dhe pa hezitim!

Donald J. Trump

@realDonaldTrump

The United States just spent Two Trillion Dollars on Military Equipment. We are the biggest and by far the BEST in the World! If Iran attacks an American Base, or any American, we will be sending some of that brand new beautiful equipment their way…and without hesitation!

Asnjë koment

Comments are closed.