17-06-2024

Usyk shpallet kampion i padiskutueshëm i botës në boks, e mposht T. Furyn

Usyk shpallet kampion i padiskutueshëm i botës në boks, e mposht Tyson Furyn

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë.

Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve, shkruan Gazeta Express. Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë që vendosi për fituesin nga gjyqtarët.

Ishte raundi i tetë ai që bëri diferencën, me Usyk që ishte gati ta nokautonte Furyn.

Tani, Usyk ka të gjithë titujt në pronësi në kategorinë e rëndë.

 

 

 

Asnjë koment

Comments are closed.