15-07-2024

Vazhdon aksioni i policisë në pronat e Radoiçiqit në veri

Policia e Kosovës ka vazhduar edhe të premten aksionin në pronat e Milan Radoiçiqit në veri të vendit, duke vendosur kamera të sigurisë në lokalin e tij në Mitrovicën e Veriut.

Autoritetet në Kosovë kanë konfiskuar dhe sekuestruar pasuri të kryeterroristit Millan Radoiçiqi, ish-nënkryetar i Listës Serbe, i cili mori përgjegjësinë për sulmin ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë shtatorin e vitit të kaluar, ku mbeti i vdekur një polic.

Tashmë është publikuar lista e gjatë e pronave që janë konfiskuar, ku përfshihen vila, banesa, dhjetëra vetura, restorant e të tjera./GS

Asnjë koment

Comments are closed.